Druskininkai - Merkinė – Marcinkonys – Latežeris – Druskininkai

Druskininkai - Merkinė – Marcinkonys – Latežeris – Druskininkai

Druskininkai- Merkinė – Marcinkonys – Latežeris – Druskininkai

Maršruto ilgis: apie 60 km.

Vykstame 8 km. Vilniaus kryptimi (kelias A4, Druskininkai - Vilnius) iki Grūto kaimo, kur įsikūręs sovietinių skulptūrų muziejus „Grūto parkas“.

Sovietinių skulptūrų muziejų „Grūto parką sudaro sovietinių skulptūrų ekspozicija, bibioteka ir muziejus, sovietinių patiekalų kavinė, mini zoologijos  sodas, vaikų žaidimų aikštelė. Grūto parkas oficialiai atidarytas 2001 metais balandžio 1 d. Parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20 ha plotą, čia eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Grūto parkas kasmet pritraukia apie 300 tūkst. lankytojų.

Tęsiame kelionę iki nuorodos į Žiogelius, įvažiuojame į Dzūkijos nacionalinio parko teritoriją.

Dzūkijos nacionalinis parkas - didžiausia Lietuvos saugoma teritorija (55900 ha), gamtiniu ir kultūriniu požiūriu turtingiausia Dainavos krašto dalis. Nacionaliniame parke galima susipažinti su Dzūkijos gamtos vertybėmis, šilinių, panemunių ir gruntinių dzūkų buitimi, tradicijomis ir papročiais.

Žiogelių kaimas - kupetinis sielininkų kaimas. Tai etnokultūrinis draustinis, kuriame galima pamatyti, kaip anksčiau gyveno panemunių dzūkai.

“Žaliuojantys miškai ir iškilmingai iš pagarbos nutilusios paunksmės, ir švelnūs, glamonėjantys vėjeliai…” Žymių poetų žodžiai išnyra iš atminties, keliaujant po dainomis ir legendomis apipintą Dainavos kraštą. Čia, pietinėje Lietuvos dalyje, nuo seno gyveno nuoširdūs dainingi žmonės, mylintys savo miškus ir daug prakaito reikalaujančią smėlingą dirvą, pasitinkantys svečią gardžia duona ir dainomis. Bet vargu ar mūsų protėviams buvo aišku, kad geria ir mazgojasi vandeniu, kuris gelbsti nuo visokių negalių, kad ir oras, kuriuo jie kvėpuoja - vaistas. Vanduo ir oras, iš žemės gelmių trykštantys šaltiniai, sugrąžinantys žmonėms sveikatą, plačiai išgarsino Druskininkų kurortą, pamėgtą įvairių kraštų poilsiautojų.Nepakartojama dvasingumo šviesa Druskininkus apgaubė M.K.Čiurlionio genijus; čia prabėgo jo vaiko dienos ir pačios kūrybingiausios jaunystės vasaros, čionykštės gamtos garsai ir spalvos jį įkvėpė nemirtingiems kūriniams, kuriuos dabar žino visas kultūringas pasaulis.

Tik apie 10km žemyn Nemunu, apsupti visada žaliuojančių  pušynų išnyra Žiogeliai – jaukus sėlininkų kaimas, vadinamas kupėtiniu, mat sodybos čia susiglaudę puslankiu, lyg į kupetą. Pasakojama, kad nuo neatmenamų laikų kaimo vyrai plukdydavo sėlius, dirbo miške pjovėjais, eiguliais, sakintojais. Moterys verpė, audė, su vaikais grybaudavo, uogaudavo, riešutaudavo. Iš tiesų, krepšį baravykų gali prisirinkti vos išėjus už kiemo tvoros. Iki šiol šis panemunės dzūkų kaimas išsiskiria palyginti gerai išsaugota etnoarchitektūra, bendru apstatymu, tradiciškai glaudžiais kaimo žmonių bendruomenės ryšiais.Ne veltui kraštotyros literatūroje Žiogelių kaimas pristatomas kaip etnokultūrinis draustinis.

Važiuojant toliau A4 keliu privažiuojame Merkinės sankryžą, kurioje sukame į kairę.

Merkinė – vienas seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio upių santakoje. Tai senoji Dzūkijos sostinė, garsi kryžiuočių kronikose minima medine pilimi, iki šių dienų išlikusiomis juodosios keramikos degimo tradicijomis. Daugiau informacijos gausite apsilankę Merkinės lankytojų centre (Vilniaus g. 2, Merkinė, tel. 8 310 57 245).Grįžtame į Merkinės sankryžą ir sukame link Druskininkų. Pervažiavę tiltą per Merkio upę sukame į kairę link Marcinkonių.

Marcinkonys – didžiausias Lietuvos kaimas su senovinėmis pirkiomis, svirnais ir kluonais, su gyvąja etnokultūra. Marcinkonių etnografiniame muziejuje sužinosite šio krašto istoriją ir papročius. Daugiau informacijos rasite  Marcinkonių lankytojų centre (Miškininkų g. 61, Marcinkonys, tel. 8 310 44466). Iš Marcinkonių važiuojame Margionių, vėliau Latežerio kryptimi. Aplankome Latežerio kaimą.

Iš Latežerio važiuojant Druskininkų kryptimi (rodyklė „Drožinių ekspozicija“) užsukame į A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką.


Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Gardino g. 3, Druskininkai
Telefonas: +37031360800
Internetinė svetainė: info.druskininkai.lt